Posty

Obudź w swoim dziecku artystę! O zestawach kreatywnych słów kilka

Każde dziecko posiada duszę artysty. Zadaniem i obowiązkiem każdego rodzica jest odkryć ten pierwiastek i zrobić wszystko, aby rozwinąć tę zdolność na tyle, na ile to możliwe. Już od najmłodszych lat dzieci wykazują potrzebę rysowania i malowania. Początkowo są to obrazki przedstawiające ulubionych bohaterów z bajki lub rodziców. Z biegiem czasu możliwości i indywidualne predyspozycje zwiększają się, a nasze pociechy zaczynają sięgać po farbki, plastelinę lub kredę, wysyłając tym samym jasny sygnał – CHCEMY I MOŻEMY WIĘCEJ!

Oferta produktów z kategorii ,,plastyczne” i ,,kreatywne” jest naprawdę bogata i dobrze rozwinięta. Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wyraźny trend zmierzający ku propagowaniu wśród dzieci i rodziców takich form aktywności, które oprócz zabawy wniosą coś więcej. Owo ,,COŚ” jest kluczem w wychowaniu i kształtowaniu psychiki każdego dziecka. W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić kilka produktów, które moim zdaniem nie tylko rozwiną manualne zdolności dzieci, ale przyczynią się również do świetnej zabawy, angażującej całą rodzinę 🙂

fot. google.com/baby boom.

WYPIEKANKI

To propozycja zabawy dla dzieci, które stawiają na funkcjonalność. W naszym sklepie znajdą Państwo wypiekanki dwóch firm, jednak zasada działania i sposób postępowania jest taki sam. Cała zabawa rozpoczyna się od wybrania zestawu pod względem tematyki, czyli tego, co dziecko lubi najbardziej. Tematyka jest naprawdę różnorodna, dzięki czemu zarówno chłopcy jak i dziewczynki znajdą coś dla siebie 🙂 Po wyborze odpowiedniego wzoru, dziecko sięga po folię termokurczliwą i odrysowuje wzór. Następnym krokiem jest wycięcie obrazka i pokolorowanie go kredkami. Pokolorowany obrazek układamy na blaszce do pieczenia i pieczemy przez ok. 2-3 minuty w temperaturze 160 stopni Celsjusza. Folia skurczy się i zesztywnieje, a efekt końcowy zachwyci nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Z powstałych ten sposób WYPIEKANEK dzieci tworzą breloki, kolczyki i ozdobne zawieszki.

WELWETOWE KOLOROWANKI

Ta opcja sprawdzi się zarówno u młodszych jak i starszych miłośników malowania. Welwetowe kolorowanki to innowacyjna i zaskakująca ,,sztuka” malowania obrazków, które otacza czarny welwet. Obrazki przedstawiają zazwyczaj zwierzątka. Obrazek umieszczono na twardej tekturce, dzięki czemu nie ulega on uszkodzeniu i ułatwia pracę małemu artyście. Czarne, wypukłe kontury pełnią dwie funkcje. Po pierwsze, welur ułatwia malowanie – dzieci nie wyjeżdżają poza jego obręb, dzięki czemu jest to opcja świetna dla początkujących adeptów malowania. Z drugiej strony welur może utrudnić zadanie! Jeśli przestrzenie pomiędzy jednym i drugim elementem są wąskie, dziecko musi wykazać się większą precyzją i cierpliwością. Do większych zestawów dołączono już flamastry, dzięki czemu welwetowa kolorowanka będzie pełnić rolę pełnowartościowego prezentu. A po skończonej pracy, każdy obrazek można oprawić w antyramę i ozdobić nim pokój 🙂

WYDRAPYWANKI

Zabawa poprzez wydrapywanie to popularna aktywność, zwłaszcza wśród dziewczynek. Wydrapywanki z naszej oferty można podzielić na takie, które świetnie sprawdzą się w roli upominku, jak i na te, które będą dużym, dobrze prezentującym się zestawem urodzinowym. Z racji na różny poziom trudności i zaangażowania, wydrapywanki to produkt przeznaczony dla dzieci mniejszych i większych – na kartkach czarnego koloru wydrapujemy wzoru według szablonów lub przy pomocy własnej kreatywności 🙂 Powstałe wzory, obrazki lub napisy będą mogły pełnić rolę ozdoby lub prezentu dla koleżanek i rodziców. A dla nieco starszych artystów, w naszym sklepie znajdą się również wydrapywanki w formie zakładek do książek i breloków do kluczy. Rysik w dłoń i drapiemy!

CIASTOLINA

Kształtowanie i formowanie pewnych wzorów w masach plastycznych to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Zabawa z plasteliną i ciastoliną to najczęściej pierwsze z aktywności manualnych, jakie rodzice wybierają dla swoich pociech. W naszym sklepie znajduje się szereg zestawów z ciastoliną, którą producent poleca dla dzieci już od trzeciego roku życia. Wybór jest naprawdę ogromny – po zestawy pojedynczych tubek ciastoliny, średnich akcesoriów i dużych zestawów, które zaangażują do wspólnej zabawy całą rodzinę. Praca na tym tworzywie niesie ze sobą wiele korzyści. Miękka i plastyczna masa poddaje się rączce dziecka już od pierwszego dotyku. Formowanie różnych kształtów uruchamia wyobraźnię i kreatywne myślenie.

To oczywiście nie koniec inspiracji! Po więcej kreatywnych i angażujących zabawek plastycznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Nasza oferta ciągle się poszerza, a my staramy się promować takie produkty, które zasługują na uwagę naszych małych artystów 🙂

Klocki – ponadczasowa i uniwersalna zabawka?

Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Ich popularność wzrosła pod koniec XIX wieku i do chwili obecnej zdaje się nieprzerwanie rosnąć. To właśnie wtedy opracowano nowe metody dydaktyczne i wielu światowej sławy pedagogów zgodnie ustaliło, że klocki mogą spełniać nie tylko rolę zabawi, ale być może świetnie sprawdzą się jako materiał dydaktyczny. I właśnie w ten sposób spróbowano eksperymentalnego łączenia drewnianych elementów, nadruku na klockach i bardziej kreatywnego sposobu tworzenia. Przełomowym momentem było oczywiście wyprodukowanie klocków konstrukcyjnych, które stworzyły nowy nurt w świecie zabawek, łącząc miłośników tradycyjnych układanek oraz wielbicieli skomplikowanych konstrukcji, często również tych przestrzennych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klocków dla dzieci?

Na zabawkowym rynku nie sposób przeoczyć tej kategorii zabawek. Drewniane, plastikowe, dla maluszków, dla małych konstruktorów, a nawet magnetyczne – klocki zdominowały sklepowe półki i serca dzieci. Nie ma się czemu dziwić – oprócz tego, że klocki to ogólnie dostępny produkt, rodzice wskazują cechę, która najczęściej decyduje o ich zakupie: są jedną z najtrwalszych zabawek, jaką kiedykolwiek wymyślono! Większość z nich jest odporna na uszkodzenia – rzucanie, zgniatanie, a nawet przypadkowe nadepnięcie na klocka. Każdy opiekun doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci uwielbiają energiczną, przepełnioną dynamiką zabawę. Trwałość klocków to naprawdę ogromna zaleta, pozwalająca nie tylko na rozwojową zabawę ale również na zaoszczędzenie zaskórniaków z portfela – dłuższa żywotność = większa oszczędność.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Uważam, że kluczowa będzie grupa wiekowa, jakiej dedykowany jest dany produkt. Klocki należy dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka, umiejętności i zdolności. Maluch wchodzący w świat zabawek powinien odkrywać je stopniowo, według przemyślanego schematu, który pozwoli mu odnaleźć się w świecie kolorowych konstrukcji i budowli. Starajmy się dostarczyć mu taki produkt, który najbardziej odzwierciedli etap jego rozwoju. Najczęstszym wyborem są Mega Bloks’y – duże klocki plastikowe, które łatwo mieszczą się w dłoniach każdego malca i zwracają uwagę żywą kolorystyką. Linia tych klocków ma swoją produkcję w Kanadzie, a wysoka jakość plastiku przekonuje do siebie nawet najbardziej opornych rodziców.

Kolejnym ważnym wyznacznikiem powinny być indywidualne zainteresowania dziecka. Wraz z wiekiem, u maluchów budzi się ciekawość na otaczający je świat, chęć odkrywania i poszerzania swoich horyzontów. Idealnym wstępem do rozwojowej i edukacyjnej zabawy będą klocki wykonane z drewna. To najtrwalszy i najbezpieczniejszy materiał, jaki możemy podarować naszym pociechom. Wszystkie klocki z naszego sklepu internetowego wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, pomalowano je nietoksyczną, ekologiczną farbą, która jest w pełni bezpieczna dla wszystkich dzieci. Będą świetne do tworzenia pierwszych budowli, a te, na których umieszczono literki i cyferki sprawdzą się w roli pomocy dydaktycznej.

Oprócz zabawy i zwykłej konstrukcji, klocki spełniają również rolę rozbudowanej formy aktywności, jaką jest zabawa narracyjna. Ułożenie domu, szkoły, lub budynku komisariatu sprawi, że dziecko otrzyma możliwość wykreowania fabuły i akcji. W tej roli świetnie sprawdzą się Klocki Lego ze wszystkimi możliwymi seriami! Począwszy od Duplo, które zadedykowano dzieciom powyżej drugiego roku życia, idąc po serię Friends, City, Creator czy Technic, która sprawdzi się nawet dla dorosłych konstruktorów, Lego króluje wśród klocków dla każdej grupy wiekowej. Najsłynniejsze klocki na świecie cieszą pokolenia, a ich wartość ciągle wzrasta – warto zauważyć, iż niektóre zestawy sprzed kilku lat warte są obecnie…naprawdę duże pieniądze.

Co poza klasyką?

Oprócz grupy wiekowej, tworzywa i ogólnej jakości produktu, rodzice powinni zwrócić uwagę na takie rzecz jak:

* atesty i miejsca produkcji klocków – obecnie większość producentów decyduje się na przeniesienie swoich fabryk do Chin, stąd niezwykle ważne będzie zadbanie o to, aby farby nie były toksyczne, a plastik mógł cieszyć się mianem ,,najwyższej jakości”,
* instrukcję – nawet jeśli wydaje być się to zbędnym dodatkiem, instrukcja często pełni rolę dodatkowego pomocnika i inspiratora do zabawy. Pozwólmy dzieciom w pełni wykorzystać potencjał zabawki,
* wyobraźnia i kreatywność – ułatwmy dzieciom kreatywną zabawę i zaproponujmy produkt, który będzie wymagał zaangażowania. W tej roli świetnie sprawdzą się konstrukcyjne wafle, przy których czas płynie zupełnie innym rytmem.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie Państwo klocki dla każdej grupy wiekowej 🙂

Świat bez bajek byłby nudny? Dzieci kontra kreskówki

Dzieciństwo bez bajek byłoby nudne? Poglądy i zdania na temat obecności filmów animowanych w życiu dzieci są różne. Nie brakuje głosów, które niezwykle krytycznie odnoszą się do ,,popkulturowego” podejścia rodziców, pozwalających swoim pociechom na długie seanse przed telewizorem lub tabletem. Nie sposób przecież nie zauważyć, iż nowe przygody Świnki Peppy i Pidżamersów śledzone są niemalże z takim samym zapałem, jak każda kolejna odsłona serialu ,,M jak Miłość” (kto chociażby raz nie obejrzał całego odcinka tej telenoweli, niechaj pierwszy rzuci kamieniem!). Po drugiej stronie barykady pojawiają się jednak opinie, iż bajki kształtują wyobraźnię dziecka, uczą dobry zachowań i pozwalają na wytworzenie specyficznej więzi, która w przyszłości nazywana bywa przyjaźnią i przywiązaniem. Jakie więc powinno być prawidłowe podejście rodzica do bajek, a co za tym idzie do przedmiotów związanych z filmowymi ulubieńcami?

Wracając pamięcią do czasów dzieciństwa, wyraźnie pamiętam moment, w którym gotowa byłam porzucić każdą zabawę na świeżym powietrzu dla trwającej niespełna trzydzieści minut wieczorynki. Godzina 19.00 była świętością, dla której poświęcałam najlepszą grę zespołową, ba, najlepszą przyjaciółkę z piaskownicy. Ale zagłębiając się do zakamarków pamięci, nie odnotowuję w niej momentów, w których oglądałabym ulubione bajki o innej porze dnia, a właściwie wieczora. Film z przygodami ulubionych, bajkowych bohaterów ,,puszczany” był w domu wtedy, gdy ktoś z rodzeństwa zachorował i większość dnia spędzał w łóżku, podczas świąt i wspomnianej wcześniej ,,półgodzinnej” ramówce dla dzieci. Może właśnie dlatego bajki wspominam – zapewne jak i większość z Was – z dużym sentymentem i małym uśmiechem na ustach.

Ale czy to oznacza, że częste pozwalanie dziecku na śledzenie losów ich bajkowych ulubieńców będzie miało negatywny wpływ na ich sposób myślenia lub tempo rozwoju? Przyznam szczerze, że takie argumenty nie trafiają do mojego (bądź co bądź humanistycznego) toku rozumowania. Przebywając na co dzień w sklepie z asortymentem zabawkowym obserwuję tendencję maluchów do utożsamiania się z bohaterami kreskówek. Większość dzieci z niezwykłą radością i uwielbieniem spogląda na sklepowe półki, na których centralne miejsce zajmuje Świnka Peppa, Strażak Sam, ekipa Psiego Patrolu lub załoga Super Wingsów. Zawsze podczas krótkiej rozmowy z malcem staram się dowiedzieć za co najbardziej lubi danego bohatera/bohaterkę. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż zawsze są to wydarzenia/rzeczy lub słowa, które ich ulubieniec zrobił dla całej reszty ,,przypadkowych” bohaterów kreskówki. Bo Świnka Peppa zawsze stara się być miła dla reszty swoich przyjaciół i pragnie nauczyć się nowych umiejętności – np. gwizdania. A Psi Patrol nigdy nie zostawił potrzebujących w potrzebie. No a Strażak Sam zawsze dociera na miejsce w odpowiednim czasie, ratując nie tylko ludzi, ale również budynki.

Więc skąd to przekonanie o szkodliwości oglądanych bajek? Uważam, iż jest to stereotyp powielany przez rodziców, którzy wśród grona swoich znajomych zaobserwowali fakt zbyt częstego pozwalania maluchom na wpatrywanie w ekran telewizora lub tableta. Bo ich dziecko od rana do wieczora ogląda głupie filmiki w internecie. A ich córka nie potrafi zjeść śniadania bez obejrzenia nowego odcinka Pidżamersów. Brzmi znajomo? No właśnie! A przecież odpowiednie ,,dozowanie” bajek dziecku może nieść ze sobą tyle korzyści!

  • bajki pozwalają odróżnić złych i dobrych bohaterów,
  • bajki uczą samodzielności i tego, że nawet dwie podobne do siebie sytuacje mogą skończyć się w różnych sposób,
  • bajki zmuszają dziecko do AKTYWNOŚCI – to mit, że ,,wyłączamy” dziecko w momencie puszczenia mu nowego odcinka Świnki Peppy. Przepływ informacji jest tak duży, że maluch mimowolnie angażuje się w oglądaną i słuchaną treść, nawet jeśli nasze spostrzeżenia są inne,
  • bajki pozwalają odkrywać świat, prawa, które w nim panują i ustalają pewne zasady, których nie wolno przekroczyć. A czyż nie na tym zależy rodzicom?,

 

Oczywiście, że serwowanie dziecku bajek w formie ,,zapychacza” czasu jest szkodliwe i mało pedagogiczne. Nie należy mylić przyjemności z obowiązkiem – oglądanie kreskówek zawsze powinno wynikać z chęci obu stron, a nie wymuszania danej czynności przez płacz lub krzyk. Receptą na życie zgodne z naturą i bajkami wydaje być się znalezienie złotego środka, którym często są właśnie gadżety i akcesoria kojarzące się maluchom z ich ulubionymi bohaterami. Niejednokrotnie postać wypatrzona przez dziecko w bajce trafia przecież do Waszego domu w postaci pluszaka lub figurki. I dopiero wtedy zaczyna się kreatywna zabawa – bo najczęstszą formą aktywności dzieci jest odgrywanie scenek i ról znanych z bajek i filmów! Wraz z upływem czasu i nabyciem nowych umiejętności, dziecko naśladuje również zachowania wyniesione z domu, dołączając je do świata zabawy z nową figurką. Może właśnie w ten sposób rodzi się zapał i ciekawość świata w dziecku?

Pan Zabawka zaleca więc dużo aktywności fizycznej, przeprowadzanie mądrych rozmów z pociechami i od czasu do czasu odwiedzanie naszego sklepu stacjonarnego i internetowego, w którym znajduje się prawdziwe królestwo figurek z przeróżnych bajek 🙂

 

Co nowego w świecie PLAYMOBIL? Część II – zestawy dla dziewczynek

 

    Druga część naszego wpisu zostanie poświęcona tym zestawom, które w tegorocznej odsłonie nowości Playmobil zadedykowano dziewczynkom. A jest ich naprawdę sporo! Nasze ,,naoczne” statystyki pokazują, że zainteresowaniem wśród małych kreatorek zabawy cieszą się niemalże wszystkie serie! Tak różnorodne spektrum zainteresowań pozwala nam na wyciągnięcie dość zaskakujących wniosków – nie ma produktu, serii, marki lub gadżetu, który byłby dedykowany tylko i wyłącznie jednej, określonej grupie docelowej. Nie oznacza to jednak, że składamy broń. Podejmiemy wyzwanie i w kilku krótkich słowach charakterystyki opowiemy o nowych zestawach, które stworzono z myślą o dziewczynkach 🙂

 

PLAYMOBIL HEIDI

 

Ta seria to absolutna nowość i świeżynka na naszych sklepowych półkach. Pomimo tego, że serial animowany na podstawie którego stworzono linię klocków Playmobil nie jest w Polsce szczególnie popularny i znany, seria Heidi okazała być się strzałem w dziesiątkę! Losy pięcioletniej, osieroconej dziewczynki i jej dalszych przygód zainteresowały tysiące dziewczynek – w tym oczywiście rówieśniczek Heidi. Zestawy z tej linii to doskonała okazja do odtworzenia obejrzanych lub przeczytanych wcześniej sytuacji, możliwość wczucia się w określone role i naśladowanie dialogów – a nie ukrywajmy, dzieci kochają naśladować dorosłych! Zestawy inspirowane przygodami Heidi dają możliwość poznania przyjaciół dziewczynki, przeniesienia się do jej domku, w którym mieszka razem z dziadkiem lub wyruszenie na przygodę zwieńczoną piknikiem. Każda fanka Heidi znajdzie coś dla siebie!

 

 

 

PLAYMOBIL MAGIC

 

Oto miejsce, w którym żyją nie tylko królewny, księżniczki i syrenki, ale również bajkowe trolle i postacie, o których można przeczytać w najpiękniejszych zbiorach bajek świata. Seria Playmobil Magic to najnowsze zestawy klocków, przedstawiające wspaniałe pałace, krajobrazy czy niespotykane nigdzie indziej zwierzęta. Obecne półrocze obfituje jednak w podwodne życie wróżek i morskich zwierzątek! Syrenki zaproszą dziewczynki do swojego morskiego królestwa, w którym przygotowują się do wystąpień publicznych i każdego dnia chodzą do szkoły. Nad wszystkim czuwa Król Mórz i Oceanów, sprawiedliwy syren, którego szanuje każda, nawet najmniejsza istotka. ,,Skuszenie” się na taką formę zabawy niezwykle rozwinie wyobraźnię dziewczynek oraz zachęci do odgrywania tematycznych scenek.

 

 

 

 

PLAYMOBIL WRÓŻKI

 

Świat zaczarowanych wróżek mieszkających w magicznej krainie to najnowsza seria zestawów z serii Playmobil Fairies! Po raz kolejny odwiedzimy zaczarowaną krainę, w której magia odgrywa ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. O utożsamianiu się z wróżkami i rozmyślaniu o bajkowym życiu, małe księżniczki mogłyby napisać książkę. W dzisiejszym poście proponujemy jednak zabawę z klockami Playmobil! Na dziewczynki czeka m. in. statek wróżek, leśny domek oraz uzupełniające figurki, które uzupełnią bajkową kolekcję. Playmobil Fairies pozwala spełnić marzenia i poznać bliżej wyjątkowy świat wróżek.

 

PLAYMOBIL DOLLHOUSE

 

Czymże byłby profesjonalny domek dla lalek bez mebelków i stylowych gadżetów? Każda miłośniczka odgrywania tematycznych scenek i pięknych wnętrz powinna zaznajomić się z serią Playmobil Dollhouse.  Co czeka na nas w tej odsłonie? Zestawy z serii Dollhouse to mebelki, które wyposażą każdy pokój – łazienkę, sypialnię, kuchnię czy salon. Uniwersalne kolory, nowoczesny design i funkcjonalność mebelków sprawia, że wpasują się w każde wnętrze. Nic nie sprawia tak dużej radości jak możliwość wcielenia się w rolę architekta i ułożenie planów własnego, wyjątkowego domku dla całej rodzinki figurek Playmobil!

 

 

Na tym oczywiście nie koniec! Pamiętajcie, że każde zestawy marki Playmobil możecie łączyć, rozbudowywać i tworzyć nowe, unikatowe serie, stworzone tylko dla Was 🙂 Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym czekają na Was wszystkie linie klocków Playmobil. Do zobaczenia! 🙂

 

Co nowego w świecie PLAYMOBIL? Część I – zestawy dla chłopców

Czy wiedzieliście, że niemiecka firma założona w 1876 roku, producent słynnej linii klocków Playmobil, początkowo zajmowała się tworzeniem okuć i zamków do szkatuł? Właścicielem przedsiębiorstwa od samego początku była rodzina Brandstätter. Zakład przeszedł długą drogę, aby w końcu w 1921 roku zmienić swoją siedzibę na miasto Zirndorf i tam rozpocząć projektowanie, tworzenie i sprzedaż artykułów oraz zabawek metalowych. Pierwszy znaczący sukces przyniósł rok 1958, wtedy do produkcji wszedł znany po dziś dzień Hula-hoop. Dzięki wysokiej sprzedaży firma Brandstätterów znacznie się rozwinęła i włączyła do swojej oferty zabawki i artykuły z tworzywa sztucznego. Playmobil, który znamy dziś, wszedł na rynek w 1974 roku. Wtedy do sprzedaży trafia nowa zabawka systemowa – 7,5 cm figurka. Charakterystyczny, uśmiechnięty ludzik to symbol firmy, który z powodzeniem odnalazł stałe miejsce wśród sklepowych półek.

 

 

Obecnie firma Brandstätter Stiftung & Co. KG jest największym niemieckim producentem zabawek i od ponad 40 lat, m. in. dzięki serii Playmobil, cieszy się rosnącym zainteresowaniem dzieci i uznaniem rodziców. Producent rokrocznie proponuje odbiorcom odświeżone bądź zupełnie nowe serie zabawek różniące się tematyką i wyglądem. Dziś skupimy się na propozycjach zestawów Playmobil dla chłopców. Jesteśmy pewni, że wśród kilku opisanych poniżej produktów, każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

 

Playmobil SUPER SET – więcej niż klasyczne klocki

Super Set Playmobil to gwarancja niezwykłości i dodatkowych możliwości, które posiadają zestawy. W tej serii chłopcy mogą przenieść się w przestrzeń międzyplanetarną i zapolować na groźnych galaktycznych złoczyńców lub wcielić się w podwodnych poszukiwaczy zaginionego skarbu. Obydwa zestawy są wyposażone ciekawe elementy, dzięki którym zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca i efektowna. Galaktyczne więzienie posiada podświetlaną kapsułę, w której można umieścić przestępcę. Z kolei poszukiwacze skarbu z powodzeniem poradzą sobie podczas zabawy pod wodą – zestaw można umieścić w wannie lub basenie, a dołączone boje będą realistycznie unosić się na powierzchni. Śmiało można stwierdzić, że zestawy Super Set Playmobil prezentują swoją zawartością innowacyjne rozwiązania, dzięki włączeniu do zabawy klasycznymi klockami nowych możliwości i ciekawych efektów. Takie zabiegi zwiększają nie tylko zainteresowanie serią, ale potęgują również jej uniwersalność i realizm.

Playmobil STARTER PACK – emocje na najwyższym poziomie

Co proponują Starter Packi fanom Playmobil? Można być pewnym jednego – słowem kluczem dla tej serii jest przygoda! Te z reguły niewielkie zestawy świetnie sprawdzą się jako rozszerzenie posiadanej kolekcji lub będą stanowić idealne rozpoczęcie przygody z klockami Playmobil. Chłopców interesujących się tematyką bitewną z całą pewnością przyciągnie zestaw rycerzy walczących o skarb. Dla fanów survivalu idealny będzie klockowy kurs pływania kajakiem. Wielka przygoda w małym wydaniu. Czego chcieć więcej? Playmobil Starter Pack jest serią na tyle pojemną, że zawiera w sobie mnóstwo ciekawych, niekiedy ekstremalnych propozycji.

Playmobil CITY LIFE – realizm zabawy

Mocno rozbudowana linia City Life oferuje wspaniałe zestawy, wiernie odwzorowujące różne sytuacje życiowe, miejsca, do których uczęszczamy każdego dnia, czym tworzy swój realizm i autentyczność. Miejskie życie charakteryzuje się swoją szybkością i nieprzewidywalnością. Na chłopców w tej serii czekają pojazdy, niosące na co dzień pomoc potrzebującym. Biało-pomarańczowy pojazd ratunkowy przemknie przez zakorkowanie ulice w mgnieniu oka, a kierujący nim ratownik bez wahania pomoże chorym i rannym. Innym ciekawym pojazdem z tej serii jest motocykl ratunkowy, który przewozi specjalistyczny sprzęt medyczny. Realistycznie oklejony i wyposażony świetnie uzupełni zestaw ratunkowy z serii City Life. Obydwie proponowane maszyny posiadają charakterystyczne elementy – migające światła, a nawet syrenę ostrzegawczą (samochód). Wybór takich zestawów nie tylko wzbogaci posiadaną kolekcję ale stworzy też świetną możliwość nauki przez zabawę.

Playmobil PIRATES – wszystkie ręce na pokład!

Kto choć raz nie chciał poczuć się jak kapitan statku pirackiego? Przygody, niebezpieczeństwa, ukryte skarby i dalekie podróże. Seria piracka wzbogaca się o niesamowity statek. Świetne wyposażona, pełna złota łajba zabierze kapitana i jego kamratów na spotkanie z kolejną niewiadomą. Piracki okręt ma charakterystyczne oflagowanie, a także wyposażony jest w działającą armatę i napęd, który z powodzeniem pozwala mu poruszać się w wodzie. Z tym zestawem można przenieść się do niesamowitego świata i wraz z piratami przemierzać niespokojne wody w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Wszystkie ręce na pokład! Piracka seria pozytywnie wpływa przede wszystkim na wyobraźnię dzieci i zachęca je do odkrywania tajemnic, rozwiązywania zagadek, a także aktywności i kreatywnej zabawy.

Playmobil COUNTRY – bliżej natury

Kto powiedział, że najciekawsze przygody muszą odbywać się w kosmosie lub w morskich odmętach? Dzięki serii Country chłopcy przeniosą się na wieś gdzie czekają na nich równie emocjonujące chwile. Praca na farmie to wiele obowiązków i mało czasu. W tych najcięższych zajęciach przydatny będzie traktor z przyczepą, który z łatwością przetransportuje zebrane z pól plony i zborze. Farma nie może obejść się bez świetnie wyposażonego budynku gospodarczego z silosem. Zabawki z tej serii pokazują dzieciom piękno natury oraz uczą szacunku i odpowiedzialności. Okazuje się, że niezapomnianą przygodę można przeżyć także na wsi, wśród zwierząt i maszyn rolniczych. Zestawy Country w wyjątkowy sposób zachęcą do odkrycia tajemnic, jakie skrywa farma. Ten nieoczywisty wybór może mieć w przyszłości bardzo pozytywne efekty.

Serie klocków Playmobil to świetny przykład na to, że w branży zdominowanej przez Lego, można odnieść sukces i z powodzeniem rozwijać się, tworząc ciekawe zestawy tematyczne. Niemiecki producent świetnie definiuje potrzeby rynku, wypuszczając co roku serie dedykowane zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Omawiane wyżej propozycje pokazują jak szeroki wybór pozostawia Playmobil swoim fanom. Z jednej strony międzyplanetarne podróże, z drugiej życie i praca na farmie. Warto zapoznać się ze wszystkimi propozycjami zestawów, aby samemu przekonać się, jak wiele światów dzięki nim można stworzyć. Jeśli ktoś nadal zastanawia się czy warto rozpocząć przygodę z serią Playmobil, odpowiadamy: TAK! 

A co z dziewczynkami? Również dla nich Playmobil przygotował niesamowite zestawy. Jakie? Warto poczekać na kolejny wpis, aby się tego dowiedzieć. 🙂